Udstillingsresultater

Nedenstående tabel viser hvilke udstillinger vi har været på siden vi startede den 6. september 2014
Jeg vil også her takke de søde personer der har hjulpet mig og Luna med at udstille, lige fra dem der har forsøgt at lære mig at udstille, klippe og til dem som er løbet i ringen med Luna – Nu hvor jeg selv har opgivet.

Lunas eksteriørbedømmelse

Dato

Sted

Dommer

klasse

kritik

Placering

09/12-17 Juleskue – Nykøbing F Søren Wesseltoft (DK) Åben Online 1. vinder +
3. bedste Åben kl
02/12-17 Juleskue – Køge Kresten Scheel (DK) Åben Online 1. vinder + BIM
26/11-17 Knabstrup – Juleudstilling Søren Wesseltoft (DK) Åben Online 4. vinder
25/11-17 Knabstrup – Juleudstilling Inge Artsøe (DK) Åben Online 4. vinder
05/11-17 Herning Charlotte Høier (DK) Åben Online 2. vinder CK
04/11-17 Herning Bo Skalin (S) Åben Online 1. vinder CK +
2. bedste tæve
29/04-17 Roskilde Einar Paulsen (DK) Åben Online 3. vinder
29/01-17 Jelling – Vinter speciality Freddie Klindrup (DK) Åben Online
28/01-17 Jelling – Vinter speciality Birthe Møller Hansen (DK) Åben Online 3. vinder CK
20/11-16 Strib – Juleudstilling Astrid Indrebø, (N) Åben Online 3. vinder CK
02/10-16 Mosede Fortet Monika Mattfolk (S) Åben Online 2. vinder CK
01/10-16 Mosede Fortet Eva Liljekvist Borg (S) Åben Online 2. vinder CK
17/09-16 Ballerup Horst Kliebenstein (D) Åben Online 2. vinder
10/04-16 Otterup Charlotte Høier (DK) Mellem Online 1. vinder CK
09/04-16 Otterup Zoltán Baffia (HU) Mellem Online 1. vinder CK
13/02 -16 Fredericia DKK Jochen Eberhardt (D) Mellem Online 2. vinder
31/01-16 Nyborg – Vinter speciality Satu Ylä Moninem (Fin) Mellem Online
30/01-16 Nyborg – Vinter speciality Elina Haapaniemi (Fin) Mellem Online
12/12-15 Juleskue i Fakse Jenette Balkan (DK) Mellem Online 2. vinder
22/11-15 Juleudstilling Korsør Charlotte Høier (DK) Junior Blev aflyst
04/10-15 Mosede Fortet Anita Al-Bachy (Fin) Junior Online 3. vinder
03/10-15 Mosede Fortet Steffen Schock (D) Junior Online 1. vinder CK
06/09 15 Ulslev skue Birgitte Gothen (DK) Junior Online 1. vinder
19/07-15 Herning Gold Cup 2015 Carol Stuckey (GB) Junior Online
17/07-15 Herning Gold Cup 2015 Marie-Pierre Delaunay (FR) Junior Online
04/04-15 Nykøbing Falster Heidi Rolfes (D) Junior Online
25/01-15 Nyborg Vinter Specialty Anna Rusinowska (PL) Hvalp Online
24/01-15 Nyborg Vinter Specialty Andrzej Kazmierski (PL) Hvalp Online
21/02-15 Hillerød Show of winners 2015 Birgit Seloy (DK) Hvalp Ingen
07/12-14 Juleskue i Næstved Birgitte Gothen (DK) Baby Online Bedste Baby
23/11-14 Nyborg – Juleudstilling Birgitte Schjøth (DK) Baby Online Bedste Baby
05/10-14 Mosede Fortet D. Richards (UK) Baby Online Bedste Baby
04/10-14 Mosede Fortet Hedd Richards (UK) Baby Online Bedste Baby
07/09-14 Ulslev skue Arno Mark (DK) Baby Online Bedste Baby
IMG_6012_ IMG_5760_ IMG_3835_   IMG_0675_       IMG_0281_       IMG_0162_       IMG_0138_       IMG_1933_        IMG_1877_        IMG_1015_        DSC_0507_         DSC_0444_         DSC_0366_         3_          DSC_0020_          DSC_0371_          DSC_0074_          DSC_0333_          DSC_0477_
3. vinder åben kl. tæve blandt alle racer

 

Avlsklasse

Her er en oversigt over de gange Luna har deltaget i Avlsklassen, enten sammen med hendes mor Freya eller far Butler.

Dato

Sted

Dommer

Mor/Far

Kritik

Placering

26/11-17 Knabstrup – Juleudstilling Søren Wesseltoft (DK) Bakkelygård Black Butler Online Nr 1 HP/ÆP
25/11-17 Knabstrup – Juleudstilling Inge Artsøe (DK) Bakkelygård Black Butler Online Nr 1 HP/ÆP
17/09-16 Ballerup Horst Kliebenstein (D) Moonshinelover’s Valhalla-Freya Online Nr 2 HP
IMG_7865_ IMG_7920_ IMG_3790_ IMG_4915_ IMG_3796_ IMG_4871_

 

Barn & Hund / Juniorhandling

Luna har været udlånt til Juniorhandling og til Barn & hund nogle gange. Hun har et rigtig godt og roligt temperament, så kan de sagtens styre hende inde i ringen.

IMG_4356_ IMG_4326_ IMG_4365_ IMG_4382_ IMG_4403_ IMG_4413_ IMG_1795_ IMG_1812_ IMG_1819_